Торонто категоричен лидер на Изток

Ню Орлиънс Пеликанс спечелиха със 121:116 над Сан Антонио като гости в дербито на Югозападната дивизия. Шпорите все още са втори с 36 успеха и 26 загуби, но Ню Орлиънс вече се доближи само на една победа.

Мачът беше решен в полза на гостите в последните три минути на мача, когато Сан Антонио нямаха никакви аргументи, за да се справят с излизането на ЛаМаркъс Олдридж заради контузия преди почивката.

За Пеликанс обаче изоставането в точките не е проблем, защото те вече имат седем такива случая след началото на 2018-а година. Антъни Дейвис вкара 26 точки и спечели 15 борби за тях.

Вторият в Атлантическата дивизия Бостън победи на свой терен Шарлът със 134:106, като Кайри Ървинг вкара 34 точки за три части игра. Аарън Бейнс вкара 12 точки и взе 10 борби, Джейлин Браун наниза 15 за Селтикс, в това число 9 през четвъртия период.

Лидерът Торонто, който води и в цялата Източна конференция, се поздрави с успех 117:104 при гостуването си на Орландо. ДиМар ДиРоузън отбеляза 21 точки за победата на канадците, Кайл Лоури прибави 17, както и 11 асистенции и 7 борби. Орландо също така може да се похвали с 11 победа като гост в последните си 13 срещи, а Паскал Сиакам добави 14 точки, 10 в последната четвърт.