Лундквист изведе Рейнджърс до победа срещу Ванкувър

Джон Гилмур вкара гол 1:22 минути след началото на продължението, а Хенрик Лундквист направи личен рекорд за сезона с 50 спасявания при победата на Ню Йорк Рейнджърс с 6:5 срещу Ванкувър в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Брок Бьозер изпрати мача в продължения с втория си гол в мача, който падна едва 45.9 секунди преди края на редовното време. Близо пет минути по-рано Майка Зибанеяд даде аванс на Рейнджърс, но Канъкс извадиха вратаря за последните няколко атаки и сполучиха.

Кевин Хейс вкара два гола за Рейнджърс, които прекратиха серията си от седем мача без победа. Владислав Наместников, който беше привлечен от Тампа Бей в понеделник, добави гол и асистенция, а Джими Весей също се разписа за Ню Йорк. Райън Спуунър пък завърши с три асистенции.

Лидерът в генералното класиране на НХЛ Тампа Бей загуби с 1:2 срещу Бъфало, след като Джейсън Поминвил вкара при числено предимство в началото на продължението. Той преодоля Андрей Василевски с гол от левия кръг и Сейбърс спечелиха втората си поредна победа срещу Тампа Бей.
Джонатан Друан и Никита Шербак се разписаха във втората третина при победата на Монреал срещу Ню Йорк Айлъндърс с 3:1. Канадците спечелиха точки в пети пореден мач, след като Пол Байрън вкара още един гол, а Анти Ниеми отрази 27 удара.

Картър Хътън спаси 35 шайби, а Скоти Ъпшал и Алекс Пиетранджело вкараха головете за победата на Сейнт Луис с 2:1 срещу Детройт.

Колорадо пък надви Калгари с 4:2, след като Нейтън Маккинън и Тайсън Бари записаха по гол и асистенция.