Гол №300 на Ван Перси зарадва Фейенорд (видео)

Ветеранът Робин ван Перси отбеляза гол №300 в кариерата си и помогна на Фейенорд да се класира на финала в турнира за Купата на Холандия. Бившият ас на Арсенал, Манчестър Юнайтед и Фенербахче вкара второто попадение при победата с 3:0 над Вилем II на "Де Кюип". Освен него се разписаха Стивън Бергуис и Тони Вилена.

Бергуис откри в 21-ата минута след атака по левия фланг и точен удар под гредата. След час игра при идентична ситуация топката стигна до Ван Перси и бившият национал покачи на 2:0. Точка на спора сложи Вилена в 84-ата минута след самостоятелен пробив и хубав изстрел с левия крак.

В другия полуфинал АЗ Алкмаар разгроми с 4:0 Твенте.

Финалът е насрочен за 22 април и ще се играе в Ротердам, което е голямо предимство за Фейенорд, който прави слаб сезон и няма никакъв шанс да защити титлата си, а освен това отпадна рано в Шампионската лига.