Хетафе отнесе момчетата на Зеедорф

Отборът на Хетафе спечели с категоричното 3:0 над Депортиво Ла Коруня в среща от 26-ия кръг на Примера. Трите попадения на “Колисеум Алфонсо Перес” паднаха след точни удари на Анхел Родригес (40), Енеко Боведа (44 - автогол) и Хорхе Молина (81). “Сините” кастилци са високо в класирането и до края ще участват в битката за Лига Европа. В същото време възпитаниците на Кларънс Зеедорф остават в зоната на изпадащите.

Първите 40 минути преди почивката бяха изравнени. В последните пет обаче гостите от “Риасор” загубиха концентрация и бяха прекършени. В 40-ата Анхел Родригес само чукна топката от непосредствена близост след страхотна колективна акция. В 44-ата галиският тим загуби топката, Анхел центрира към точката на дузпата, където Енеко Боведа засече и си отбеляза автогол.

През второто полувреме Хета се чувстваше комфортно и нито за миг тимът не беше застрашен от обрат. В 81-ата минута Хорхе Молина вкара за крайното 3:0 след нова грешка на Боведа.