Пуй този път надделя над Хачанов

Люка Пуй победи с 6:3, 3:6, 6:3 Карен Хачанов и не само се класира на четвъртфиналите в турнира по тенис за мъже в Дубай, а и взе реванш срещу руснака за загубата на финала в Марсилия през уикенда. Следващият съперник на французина ще бъде японецът Юичи Сугита, който надви германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(4), 6:4.

"Знаех колко трудно ще бъде срещу Хачанов. Той спечели само три точки повече от мен в на финала в Марсилия, така че бях наясно, че отново ще изиграем оспорван мач. Трябваше да покажа най-доброто от себе си и успях. Радвам се, че си отмъстих", каза Пуй след края на мача.

Пуй, поставен под номер две в схемата, изпрати седем аса в полето на Хачанов и направи три пробива, за да завърши мача след час и 39 минути на корта. Французинът е и най-високопоставен в Дубай, след като Григор Димитров отпадна по-рано през седмицата.