Занев вкара дузпа, но Амкар се провали в мача на сезона (видео)

Българският национал Петър Занев и неговият Амкар пропуснаха отличен шанс да се класират за полуфиналите в турнира за Купата на Русия. В първия си официален мач за годината тимът от Перм загуби с 6:7 след изпълнение на дузпи от втородивизионния Авангард (Курск) и отпадна от турнира. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат голове. При дузпите капитанът Занев даде добър старт на Амкар с точно изпълнение от бялата точка, но след това Михаил Сиваков, Павел Комолов и Брайън Идову не успяха да се разпишат и радостта бе за гостите.

Съперниците изпълниха общо 18 дузпи, като за Амкар точен беше дори вратарят Артур Нигматулин, но и това не се оказа достатъчно за крайната победа.

"Как може да се играе футбол при минус 35 градуса?", заяви ядосаният Занев след двубоя.

В действителност температурата в Перм по време на мача беше минус 14 градуса, но недоволството на българина е напълно обяснимо, защото условията наистина не бяха подходящи за футбол, а всички футболисти бяха с дебели шапки.

На полуфиналите Авангард ще се срещне с Шинник, който по-рано днес елиминира СКА-Хабаровск, също след дузпи. По този начин за пръв път от 2011 година и общо за четвърти път на финала за националната купа ще има отбор от ФНЛ. Мачът между Аванград и Шинник е насрочен за 18 април.

Другите два четвъртфинала са утре. В тях Криля Советов приема Спартак (Москва), а Тосно ще е домакин на Луч-Енергия.