Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Бившият шампион Делбонис стартира с победа в Сао Пауло

Бившият шампион Федерико Делбонис (Аржентина) се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в бразилския град Сао Пауло с награден фонд516 хиляди долара. Поставеният под номер 8 Делбонис надделя над испанеца Роберто Карбайес-Баена с 6:4, 6:4.

Аржентинецът преди четири години спечели първия трофей в кариерата си в Сао Пауло и дебютира в топ 50 на световната ранглиста. Той беше солиден при собствен сервис и успя да реализира по един пробив в последните геймове на двата сета, за да триумфира срещу Карбайес-Баена, който преди две седмици спечели титлата в Кито (Еквадор).

За място на четвъртфиналите Делбонис ще срещне друг испанец Гийермо Гарсия-Лопес, който се справи с австриеца Гералд Мелцер с 6:4, 3:6, 6:3, след като навакса изоставане от 1:3 гейма в решаващия трети сет.

Петият в схемата Леонардо Майер (Аржентина) спаси два мачбола и постигна труден успех над Гащао Елиаш (Португалия) със 7:5, 6:7(10), 7:6(5).

Елиаш взе първия сет и водеше с 5:3 гейма във втория, след което пропусна мачбол, когато сервираше за победата при 5:4, а в последствие и още един при 10:9 точки в тайбрека. Третият сет също стигна до тайбрек, в който Майер дръпна с 5:1 точки и все пак успя да стигне до успеха.

Във втория кръг той ще играе срещу сънародника си Карлос Берлок, който елиминира участващия с "уайлд кард" представител на домакините Тиаго Вилд с 3:6, 6:3, 6:2.