Пирин пое въздух, Витоша отново остана капо

Отборът на Пирин (Благоевград) прекъсна серията си от три поредни загуби в първенството. "Орлетата" надвиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение беше дело на Конър Хендерсън от фаул в 22-ата минута, но трябваше да бъде отменено поради засада на Аймен Суда. Мачът на стадион "Христо Ботев" започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски Павел Панов, както и на сърцатия защитник Георги Марков, които напуснаха този свят през последната седмица.

С този успех момчетата на Милен Радуканов, които нямаха гол в шампионата от края на ноември, имат вече 22 точки. Момчетата на Костадин Ангелов пък останаха на последно място с едва четири точки, като продължават да бъдат eдинственият състав в елита, който няма победа. Като цяло победата беше напълно заслужена за Пирин, който беше по-добрият тим на терена.

През втората част гостите опитаха да направят натиск, но на контраатака домакините пропуснаха няколко възможности да отбележат втори гол, а накрая справедливо спечелиха. Новото попълнение на Витоша Орлин Старокин дебютира от първата минута на терена. Той беше един от тримата защитници в схемата 3-5-2, а през втората част беше преместен в халфовата линия.

Първият удар беше на Суда, който Михаил Иванов изби в ъглов удар. В 22-ата минута Конър Хендерсън беше точен от фаул. Юношата на Арсенал вкара второто си попадение за сезона, след като центрира топката, но никой не игра с нея и тя попадна в мрежата на Михаил Иванов. Голът обаче трябваше да бъде отменен, тъй като Аймен Суда беше в положение на засада, а именно той попречи на бившия вратар на Сиена да види топката.
През второто полувреме Витоша погледна по-смело към вратата на Георги Георгиев, като бяха създадени няколко опасности, но липсваше последното подаване. Най-опасният играч на Пирин в тази среща - Радослав Кирилов, блесна при оставените пространства от столичани. Бившият футболист на Киево стреля в 54-ата минута, но без късмет, след това пък Кристиян Узунов спря негов удар, който отиваше във вратата.

Футболистът с №99 беше на сантиметри да вкара красив гол в 72-ата минута. Бързакът проби през двама защитници, последва хубав удар, който се отби от лявата греда на Михаил Иванов. Вратарят трябваше да се намесва, след като той и защитата не се разбраха при изнасянето на топката. Старокин, който пристигна през седмицата, беше заменен в 78-ата минута, след като получи и жълт картон.

Капитанът Николай Христозов с решителна намеса също спаси Витоша от втори гол, но въпреки това Пирин стигна до заслужените три точки, които изкачиха тима на 11-то място.

Пирин нямаше победа и гол в Първа лига от 29 ноември, когато победи с 3:2 Етър, а тогава герой стана Станислав Костов, който вкара последните две попадения в мача. Нападателят, който вече играе за Левски, вчера отбеляза първите си попадения за "сините" при успеха с 4:1 над Септември.

Пирин гостува на Верея, а Витоша ще търси първи успех срещу Славия през седмицата.

ПИРИН - ВИТОША 1:0
1:0 Хендерсън (22)