Дийни развали сметките на Алърдайс

Уотфорд излъга Евертън с 1:0 на "Викъридж Роуд" в доста скучен двубой от 28-ия кръг на Премиър лийг. Трой Дийни донесе трите точки на "стършелите" в 79-ата минута. Домакините потърсиха победата в последния 1/4 час и успяха да я постигнат, докато планът на Сам Алърдайс тимът му да вземе точка от това гостуване се провали.

Роберто Перейра започна за домакините. Гомеш, Бритос, Фемения и Окака се завърнаха в групата, но останаха на скамейката за началото. Ашли Уилямс и Джонджо Кени замениха Еляким Мангала и Шеймъс Коулмън в стартовия състав на "карамелите".

Двата отбора изиграха изключително скучно първо полувреме, в което не съумяха да стигнат до нито едно чисто положение. Домакините не успяха да нанесат точен удар, докато гостите регистрираха един такъв за първите 45 минути.

През второто полувреме ситуацията не се промени дълго време. В 79-ата минута се стигна и до първата голова ситуация. Пикфорд сгреши, пресиран от Дийни, топката рикошира в крака на нападателя, след което стигна до Фемения, който стреля, но стражът успя да спаси и да поправи грешката си. Секунди по-късно Уотфорд стигна до гола. Окака проби отдясно, след което намери в наказателното поле Дийни, който с мощен шут прати топката в горния десен ъгъл - 1:0.

В 87-ата минута Пикфорд спаси опасен удар на Окака от границата на наказателното поле. В добавеното време пък Пикфорд се включи при статично положение пред вратата на домакините. Стражът засече с глава центрирането от корнер, но след това Тосун не успя да довкара отблизо.

С тази победа Уотфорд се изкачи на десето място, като се доближи само на точка от днешния си съперник, който е девети.