Щутгарт пак е силен у дома - кризата е забравена

Отборът на Щутгарт постигна третия си пореден успех в Бундеслигата, с което показва, че кризата е останала назад във времето. В среща от 24-ия кръг на “Мерцедес-Бенц Арена” “швабите” надвиха с 1:0 Айнтрахт (Франкфурт) с гол на Ерик Томи в 13-ата минута. Това беше сблъсък между втората и третата най-добри защити в германското първенство.

Първото голово положение в мача беше за гостите в 9-ата минута, когато Дани да Коща удари напречната греда с удар извън наказателното поле.

Домакините не закъсняха с отговора си и 4 минути по-късно откриха резултата чрез новото си попълнение Ерик Томи. Даниел Гинчек се откъсна от защитата на Айнтрахт и преодоля вратаря им, като насочи топката към вратата, Марко Рус с шпагат я изби в гредата и дотичалият Томи отбеляза първия си гол в Бундеслигата.

След това двубоят се успокои до 41-ата минута, когато Себастиен Алер вкара за Айнтрахт, но попадението беше правилно отменено заради явна засада.

Щутгарт бяха много близо до това да поведат с 2:0 в самото начало на втората част, когато асистент реферерът не видя засадата на Гинчек, който отново мина покрай Лукас Храдецки, но при удара защитник застана на пътя на топката.

За цялото полувреме това беше единствената сериозна опасност за гол и така двубоят завърши с минимална победа за домакините.

С този успех Щутгарт вече е вторият най-добър домакин в Бундеслигата с 8 победи от 12 мача на своя стадион, като се изкачи на 12-ата позиция с актив от 30 точки. Айнтрахт засега остава на 3-о място с 9 пункта повече от днешния си съперник.