Малко не достигна на Байерн за славно постижение

Байерн (Мюнхен) не съумя да постави нов забележит рекорд в славната си история. Баварците направиха 0:0 срещу Херта (Берлин) в двубой от Бундеслигата, с което сложиха край на победната си серия. До днес те имаха 14 последователни успеха във всички турнири - изравнен рекорд от 1980 г., като евентуална 15-а победа щеше да е ново върхово постижение. Уви, обаче - за феновете на клуба - това не се случи.

Роберт Левандовски стори всичко по силите си да се разпише, но и той нямаше ден. Полякът преследваше още едно върхово постижение - гол в 12 поредни домакинства в Бундеслигата, но си остана с 11 и ще дели първото място с треньора си Юп Хайнкес, който постигна този успех преди години.
Байерн (Мюнхен) - Херта (Берлин) 0:0@@@
Играта на Байерн на "Алианц Арена" в днешния следобед обаче не беше от убедителните. Гръмкият успех над Бешикташ преди дни изглежда беше изцедил състава и това си пролича. Независимо от това авансът на върха вече е 20 точки.

Борещите се за нови договори Ариен Робен и Франк Рибери се завърнаха в титулярния състав на баварците. Двамата не бяха в стартовите 11 в Шампионската лига и пак се разсърдиха. Днес Хайнкес им даде шанс да докажат на ръководството, че не заслужават да бъдат отпратени след края на сезона.

Левандовски остана на върха на атаката, а Сандро Вагнер започна на пейката. Мача на “Алианц Арена” пропуснаха болният Жером Боатенг и контузените Йошуа Кимих и Хамес Родригес.

Гостите от Берлин са в слаба форма с една победа в последните шест срещи, като са чак 11-и в класирането. Те бяха без опитния Ведад Ибишевич, който е с травма.

Началото беше според очакванията - футболистите на Херта заложиха на дефанзивна тактика и приеха играта в своята половина. Левандовски пропусна да вкара още в 5-ата минута, когато стреля с глава, но топката се отби в тялото на вратаря Руне Йорщайн.

В 13-ата Тиаго Алкантара заложи на далечен шут, след като стигането в близост до Йорщайн беше трудно. Секунди по-късно, след центриране от корнер, топката се беше насочила към мрежата на гостите, но точно пред голлинията Джордан Торунарига я изрита надалеч.

В 18-ата отново тъмнокожият защитник се оказа последният човек, който да лиши Байерн от гола.

В ответната атака берлинчани показаха, че могат и да нападат, като се наложи Свен Улрайх да спасява изстрел на Владимир Дарида.

Силната игра на Байерн от началото на полувремето обаче постепенно изчезна и скуката се настани на терена. Само един пропуск на Рибери в 36-ата минута привлече вниманието.

След предполагаем разговор с Хайнкес на висок тон футболистите в червени екипи настъпиха газта в началото на второто полувреме и в 50-ата Йорщайн трябваше да се намесва след удар на Дейвид Алаба.

В 56-ата Левандовски се справи с опеката на Торунарига и вече се очакваше да реализира, но и този път стражът на Херта беше отличен в намесата си.

Факт е, че положенията пред вратата на Херта ги имаше, но все нещо не достигаше.

В 68-ата дойде време Рибери да напусне за сметка на Кингсли Коман, което трябваше да даде стимул на атаките по лявото крило.

Малко след това наставникът на шампионите вкара и втория си централен нападател - Вагнер, което означаваше и промяна в схемата.

Планът обаче се обърка, защото около 80-ата минута Коман се контузи и прекара няколко минути извън терена, оставяйки тима си с човек по-малко. После той се завърна, но видимо не беше в състояние да играе на ниво, като не напусна само защото смените вече бяха извършени.

Последните няколко минути се изнизаха без нищо сериозно, тъй като умората беше завладяла всички.