Виктория (Пилзен) елиминира Партизан

След като вчера Цървена звезда отпадна от ЦСКА (Москва), днес и Партизан напусна Лига Европа. “Гробарите” бяха елиминирани от Виктория (Пилзен) след загуба с 0:2 в Чехия. Първата среща завърши 1:1, а днес Виктория показа, че е по-добрият отбор и стигна до успеха с попадения на Михаел Кръменчик и Алес Черманк.

Над 10 000 зрители подкрепиха Виктория, но през първото полувреме чехите не успяха да вземат преднина. Партизан пък, въпреки че се нуждаеше от гол, действаше прекалено предпазливо.
След почивката отборът на Мирослав Джукич се опита да заиграе по-смело, но тогава си пролича липсата на достатъчно креативност в офанзивните футболисти. Владимир Стойкович спаси няколко положения, но в 67-ата минута Остоич сгреши и Кръменчик откри резултата.

Дори при това развитие на мача, сърбите имаха шанс да изравнят и да се доберат до продължения. Вместо това, дълбоко в добавеното време Чермак се възползва от лошо излизане на Стойкович и оформи крайното 2:0.