Мъри и Астана приключиха европохода с истински спектакъл в Лисабон (видео)

Отборите на Спортинг (Лисабон) и Астана завършиха 3:3 в мач реванш от 1/16-финалите за Лига Европа. Момчетата на Жорже Жезуш се класират напред заради победата си в Казахстан с 3:1. Много е вероятно Станимир Стоилов да напусне Астана след днешната среща. Бас Дост (3) и Бруно Фернандеш (53 и 63) се разписаха за португалците. Точни за гостите бяха Марин Томасов (37), Твумаси (80) и Шомко (90+4).

Още в първата минута Твумаси нацели напречната греда. В третата минута Бас Дост засече центриране на Брайън Руис и даде аванс на “лъвовете”. Гостите от Казахстан не свалиха гарда и тръгнаха напред. В 14-ата минута Деспотович също тресна греда след удар от пет метра. В 37-ата тимът на Мъри изравни след два поредни корнера. Руи Патрисио изчисти при ъгловия удар, но подари топката на Томасов, който опъна мрежата за 1:1.

В 53-ата Спортинг отново взе голов аванс. Бруно Фернандеш шутира от 25 метра и наказа вратаря Ерич - 2:1. В 63-ата най-добрият и в мача преди седмица, и днес - Бруно Фернандеш, вкара нов гол за португалците. Той се разписа след подаване на Дост. В 70-ата Бруно прати топката за трети път в мрежата, но преди това имаше отсъдено нарушение. В 80-ата гостите върнаха едно попадение. Твумаси отбеляза с удар от въздуха. В 94-ата Астана отбеляза и изравнителен гол и си тръгна от Лига Европа с вдигната глава. Шомко реализира с изключиетелн далечен изстрел за крайното 3:3.