Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Черно море изненада Левски в София след страхотен обрат (галерия)

Волейболистите на Черно море (Варна) прекъснаха черната си серия от 5 поредни загуби в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Виктор Карагьозов сътвориха страхотен обрат и надделяха като гости на Левски с 3:2 (19:25, 25:23, 15:25, 25:22, 15:13) в последен мач от междинния 20-и кръг, игран тази вечер в зала "Универсиада".
Левски - Черно море@@@
По този начин двата тима запазиха местата си във временното класиране два кръга преди края на редовния сезон в първенството. "Сините" продължават да са 6-и с 33 точки след 11 победи и 9 загуби, с колкото е и 7-ия Добруджа 07, но с 32 точки. Черно море пък остава на 9-о място с 6 победи, 14 загуби и 19 точки. В следващия 21-и кръг варненци гостуват на Хебър (Пазарджик), докато Левски приема Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в петък (23 февруари) от 18,30 часа.
"Сините" спечелиха лесно първата част и явно помислиха, че без особени проблеми ще стигнат до победата. Николов извади капитана Смилен Мляков и холандския разпределител Дан Ван Хаарлем, а на мястото им пусна Симеон Александров и Николай Манчев. Играта на домакините обаче забуксува, а освободеният психически тим от Варна се възползва оптимално. Младите играчи на Черно море започнаха да диктуват играта, а основният им нападел Стефан Иванов бе буквално неуловим за блокадата на Левски София.

Владо Николов върна Мляков и Ван Хаарлем, а отборът му поведе с 2:1 гейма. Играчите на Виктор Карагьозов обаче не се отказаха и успяха да изравнят резултата.

В тайбрека Левски София поведе с 11:7, но в крайна сметка допусна нов срив и загуби с 13:15 след много спорно съдийско отсъждане.

Още в петък "сините" приемат Марек Юнион Ивкони и ще трябва да гонят задължителна победа. Срещата е от 18,30 ч в зала "Универсиада", а поливин час по-рано започва другият мач за деня между Арда и ЦСКА.

За домакините от Кърджали се очаква да играе Спас Байрев, който изтърпя едногодишно наказание за употреба на канабис.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:3 - ТУК!!!