100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Реал Мадрид вече е в тройката на Ла Лига

Реал Мадрид вече е на трета позиция в Ла Лига за сметка на Валенсия, след като спечели с 3:1 като гост отложения си от 16-ия кръг двубой срещу Леганес. Мачът беше пренасрочен от средата на декември, когато “белите” бяха ангажирани с участието си на Световното клубно първенство.

Столичани вече са на 7 точки от втория Атлетико Мадрид, а лидерът Барселона е с 14 пред шампионите.

Домакините поведоха още в 6-ата минута чрез Унай Бустинса, когато Тео Ернандес изрита топката в главата му и тя влетя в мрежата. Само пет по-късно обаче Лукас Васкес изравни с шут по диагонала, а в 29-ата Каземиро изведе Реал напред - 2:1. Успехът беше подсигурен чак в последната атака в 90-ата минута след попадение на Серхио Рамос от дузпа.
Леганес - Реал Мадрид 1:3@@@
Исканият от редица френски клубове Карим Бензема водеше атаката на шампионите, след като Гарет Бейл беше на пейката, а Кристиано Роналдо получи почивка и беше извън групата. На Бензема помагаха Иско, Марко Асенсио и Лукас Васкес.

Real Madrid’s XI & Bench pic.twitter.com/Ks8h6u26pu

"Лос Меренгес" се изправиха срещу тима, който преди месец се възползва от слабата им форма и сензационно ги изхвърли от турнира за Купата на Испания. Независимо от това отборът на Зидан започна със завидно спокойствие и никакъв реваншизъм. Отборът изглеждаше освободен психически и поне в първия час радваше окото с играта си.

Леганес е непостоянен в изявите си и е на 13-а позиция, като има само една точка в последните си четири срещи.

Двубоят започна по перфектен за зрителите начин с два бързи гола. След корнер в 6-ата се стигна до разбъркване пред Кико Касийя и падналият на земята Бустинса имаше късмет, че Тео изрита топката в главата му, след което кълбото спря в мрежата.

Шампионът на света отговори само пет минути по-късно с попадение на Лукас Васкес.

Стигна се и до 29-ата минута, когато Каземиро, Бензема и Васкес комбинираха, за да може бразилецът да направи 2:1 за своите.

В 34-ата малко не достигна на Бензема да увелича аванса на 3:1. Сантиметри лишиха и Асенсио от шанс да реализира десет минути по-късно.

В 57-ата минута Серхио Рамос получи донякъде спорен жълт картон, заради който ще бъде наказан за следващия мач, който е срещу Алавес на "Бернабеу". Също така това се оказа

рекордно официално предупреждение за испанския национал

в първенството.

В 64-ата Асенсио изпусна своя човек по лявото крило и изравняването беше на косъм след засичане на Клаудио Бовю, но Кико Касийя спаси.

Тук някъде Реал вече започна да играе колебливо и домакините усетиха това, като пресираха съперника в стремежа си да го принудят да сгреши.

Бейл се появи в игра за последния четвърт час на мястото на Бензема и ще се запомни само с един тежък удар в 88-ата, който беше спасен от вратаря.

В последната минута Ковачич беше препънат в наказателното поле и Рамос реализира отсъдената дузпа за крайното 3:1 в полза на гостите.