Русия разби Норвегия и ще мери сили с Чехия за финал

Никита Гусев вкара гол и подаде за още два при очакваната победа на ОС Русия с 6:1 срещу Норвегия в четвъртфинален мач от турнира по хокей на лед от олимпийските игри в Пьончан. Следващият съперник на руснаците ще бъде отборът на Чехия, който победи САЩ с дузпи по-рано днес.

Михаил Григоренко и Гусев вкараха за руснаците в рамките на близо пет минути в средата на първата третина, а Вячеслав Войнов покачи на 3:0 само 40 секунди преди сирената. Норвежците върнаха един гол след 7:21 минути във втората част, но Сергей Калинин беше точен за руснаците 74 секунди по-късно, а Никита Нестеров вкара за 5:1 след 13:06 минути игра. Иван Телегин пък оформи крайния резултат в средата на последната част. Васили Кошечкин отрази 13 удара на вратата на руснаците, а Ларс Хауген спаси двойно повече шайби. По-късно днес Канада играе с Финландия, а Швеция - с Германия.