Деница Елисеева се класира за 1/4-финалите на “Странджа“

Европейската ни шампионка от София 2016 Деница Елисеева се класира за 1/4-финалите в категория до 57 кг на международния турнир по бокс “Странджа“, който се провежда в столичната зала “София“. В първата си среща от надпреварата днес 36-годишната софиянка спечели по категоричен начин с 5:0 съдийски гласа срещу англичанката Рейвън Чапман, като дори я изпрати в нокдаун в третия рунд.

Другата българка в категорията – Пламена Иванова, загуби от румънката Кристина Паола Косма с 0:5 и отпадна от турнира. Младата ни състезателка не успя да се противопостави на коравата си съперничка и дори на два пъти в третия рунд реферът трябваше да й отброява до 10 след попаднали в главата й тежки удари.

В тази категория направо на 1/4-финалите ще боксира и Станимира Петрова, чиято първа съперника на 22 февруари ще е американката Милър. Станимира може да се срещне с Деница на полуфиналите.  Загуба претърпя и Мелис Йонузова. В категория до 69 кг тя отстъпи с 0:5 пред китайката Хон Джу и напусна турнира. Така равносметката на българските националки от втория ден на “Странджа“ е 4 победи от 6 мача.