Реал Сосиедад се съвзе след големия бой в Мадрид

Реал Сосиедад се отърси от тежката загуба с 2:5 на “Сантиаго Бернабеу” преди седмица с изразителен домакински успех срещу Леванте - 3:0. С тази победа баските се изкачиха до 12-о място, което обаче все още е непривично за тях. Съперникът от Валенсия пък няма победа вече в 12 поредни кръга в Ла Лига и продължава да е на крачка от изпадащите.

Сосиедад не остави никакви съмнения относно превъзходството си и в 38-ата минута вече водеше с 2:0 след попадения на Чаби Прието от дузпа и Хуанми. Най-красивият гол падна в 55-ата минута, когато Серхио Каналес развинти двама защитници на Леванте за 3:0.

Реал остава на тема “Валенсия”, защото след седмица ще гостува на “Местайя”. По същото време Леванте ще спори с Бетис вкъщи.