Курсът към титлата за ПСЖ продължава безметежно

Отборът на Пари Сен Жермен записа четвърта поредна победа в шампионата на Лига 1 и се доближи още повече до титлата на Франция. Играчите на Унай Емери победиха с 5:2 Страсбург в мач от 26-ия кръг на шампионата. С две попадения се отличи Единсон Кавани, а по едно добавиха Юлиан Дракслер, Неймар и Анхел Ди Мария. За гостите пък вкараха Жан Аолу и Сетфан Баокен.

Срещата започна изненадващо и в шестата минута Аолу откри в полза на гостите, след центриране на Кени Лала. Съвсем скоро обаче ПСЖ изравни. Дракслер възстанови равенството с удар с левия крак от границата на наказателното поле. В средата на полувремето парижани стигнаха до пълен обрат и само за минута отбелязаха два гола. Първо Неймар направи 2:1 след като нахлу в наказателното поле и след няколко рикошета се озова на празна врата с топка в крака, след това пък грешка в защитата на Страсбург подари кълбото на Ди Мария, който вкара трето попадение.

В средата на втората част Баокен намали резултата с далечен удар по земя. Няколко минути по-късно обаче Кавани възстанови спокойствието у домакините и вкара за 4:2, с което и изпревари Златан Ибрахимович като голмайстор номер едно в историята на клуба. Десетина минути преди края пък уругваеца оформи и крайното 5:2. Нападателят получи асистенция от Неймар, който го намери с пас през защитата от центъра на терена.

В класирането ПСЖ остава уверено на лидерска позиция с преднина от 12 точки от втория. Столичани са с 68, докато Монако е с 56 и подпечатването на титлата изглежда само въпрос на време.