"Червено" шоу на "Трейс Арена"! ЦСКА-София отнесе първия пролетен съперник (видео+галерия)

ЦСКА-София стартира по впечатляващ начин пролетния полусезон, след като разгроми с 5:0 като гост състава на Верея пред 3500 зрители на препълнения "Трейс Арена". Фернандо Каранга вкара на два пъти, а по веднъж се разписаха Рафаел Енрике, Роланд Алберг и Жан Бланко.

Със сериозна заслуга за големия резултат бяха грубите индивидуални грешки на футболистите в синьо, след които паднаха четири от петте гола.

Верея - ЦСКА-София@@@

Срещата започна с натиск на гостите. Те можеха да открият резултата още в 26-ата секунда, когато Десподов проби и центрира отдясно, последва опасен изстрел на Каранга, който Наумов изби в корнер. В 3-ата минута червените поведоха след гол на Фернандо Каранга. Манолев опита да стреля, но шутът му не се получи. Иво Иванов обаче не се ориентира добре и позволи на Каранга да излезе очи в очи със стража на Верея, след което бразилецът технично пусна топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

След попадението домакините се окопитиха и изнесоха играта в по-предни позиции, но в 16-ата минута допуснаха нова груба грешка в отбрана, след която ЦСКА-София поведе с 2:0. Тогава Десподов се пребори с двама футболисти на Верея на дясното крило и подаде към Каранга. Здравко Илиев опита да  блъсне бразилеца в гърба вместо да му избие топката, която отиде в намиращия се зад двамата Рафаел Енрике и последният вкара без проблем с шут от 7-8 метра.

В 24-ата минута Верея организира първата си опасна атака, но диагоналният шут на Вълчев бе спасен от Черниаускас.

В 30-ата минута Даниел Наумов направи невероятно тройно спасавяне. Първо Алберг шутира от границата на наказателното поле, но стражът на домакините изби. Последваха две добавки от 5-6 метра на Енрике, които Наумов отново спаси. Но дори да бе паднал трети гол, той щеше да бъде отменен, тъй като Енрике бе в положение на засада.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, които до 60-ата минута пропиляха два добри шанса за гол. Първо тяхна отлична атака, при която футболист на Верея се озова сам срещу вратаря, бе спряна със засада. В 56-ата минута хубав шут по земя на резервата Пламен Тенев профуча покрай дясната греда.

Подемът на старозагорци приключи в 62-ата минута с поредна фатална грешка, след която Фернандо Каранга вкара втория си гол в мача и трети за ЦСКА-София. При безобидно центриране на Десподов отдясно, което отиваше в ръцете на Наумов, се появи Здравко Илиев. Бившият защитник на ЦСКА чукна топката с глава, подавайки я на Каранга. Бразилецът овладя и майсторски прехвърли Наумов за 3:0.

В 78-ата минута гостите поведоха с 4:0, след като Алберг комбинира с резервата Бланко и шутира в долния десен ъгъл на домакинската врата. Секунди по-късно и Бланко можеше да се разпише, но от малък ъгъл стреля в аут.

Новото попълнение обаче се коригира в 89-ата минута. Тогава Наумов не се справи с шут на Тиаго, изби топката в краката на Бланко, който без проблем вкара първия си гол с червената фланелка, оформяйки крайното 5:0 за ЦСКА-София.

ВЕРЕЯ - ЦСКА-СОФИЯ 0:5