Анна Гускова донесе първа титла на Беларус

Анна Гускова от Беларус стана олимпийска шампионка по ски-свободен стил, акробатика за жени на игрите в ПьонгЧанг. 25-годишната Гускова получи за изпълнението си в третата финална серия оценка от 96.14 точки. Така тя донесе първа титла и първи медал за Беларус от олимпийските игри. За Гускова това е най-голямото постижение в кариерата й до момента. Втора се класира китайката Син Чжан с 95.52 точки, а трета е Фанюй Кун (Китай) със 70.14 точки.

Двете китайки паднаха при приземяването след своите скокове. Финалът в акробатиката се състои от три кръга, а в последния състезателката с най-висока оценка получава титлата. Защитаващата титлата си от Сочи 2014 Ала Цупер (Беларус) остана на четвърто място с 59.94 точки. Олимпийската вицешампионка от Сочи 2014 Мънтао Сюй (Китай) отпадна след втория кръг на финала, след като остана последна (девета).