Руският отбор в хокея размаза Словения

Олимпийските спортисти от Русия (ОСР) постигнаха първа победа на турнира по хокей на лед в ПьонгЧанг, след като се наложиха с 8:2 (2:0, 4:1, 2:1) над отбора на Словения. Руснаците, които са смятани за основен фаворит за титлата при мъжете, показаха, че са преодолели шокиращата загуба с 2:3 от Словакия на старта на турнира и буквално разгромиха съперника си.

Сергей Мозякин и Иля Ковалчук се разписаха за ОСР в рамките на 22 секунди в края на първата третина, а за период от 4 минути между 26-ата и 30-ата резултатът набъбна на 5:0 след точни изстрели на Александър Барабанов, Иля Каблуков и Кирил Капризов. Ян Муршак върна един гол за Словения преди края на втората третина, но нов гол на Ковалчук доведе резултата до 6:1 след 40 минути игра.

В последната част срещата се доиграваше, а Кирил Капризов оформи хеттрика си, за да изведе руснаците с 8:1 напред в резултата. 33 секунди преди финалната сирена Жига Панче фкара втори гол за Словения, с който оформи крайното 2:8. В класирането ОСР се изкачи до третото място с 3 точки, колкото има и вторият Словакия. Словения е на четвърта позиция с 2 точки, а лидер в групата е тимът на САЩ с 4 точки. В последния кръг предстои голямото дерби между руснаци и американци, а в другия мач от групата се срещат Словения и Словакия.

Резултати от втория кръг в груповата фаза на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете: