Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Финландия тръгна силно в хокейния турнир

Бронзовите медалисти от Игрите в Сочи преди четири години- Финландия, стартираха с победа с 5:2 над Германия в група С на мъжкия олимпийски турнир по хокей на лед. По-късно днес е другата среща в групата между Швеция и Норвегия.

Финландците играха доста пестеливо и вкараха пет гола от 20 удара. Нападателят Еели Толванен вкара един гол и подаде за още три при успеха на Суоми, като се разписа за 3:1 при числено предимство във втората третина. Сами Леписто откри резултата още в третата минута пак при числено превъзходство, а етническият канадец Бруукс Мацек изравни също при пауъъ-плей. Мика Пьорала направи 2:1 в края на частта, а капитанът Ласе Куконен покачи на 4:1 малко преди края на втората част.

Защитникът Франк Хордлер намали на 2:4 за отбора, воден от легендата Марко Щурм,, а 7 минути преди крайната сирена Йоонас Кемппайнен оформи крайния резултат с третия гол за тима при числено превъзходство.