"Новият" Кливланд се разправи с Бостън в деня на "Истината" (видео)

Кливланд Кавалиърс надигра със 121:99 като гост Бостън Селтикс в големия сблъсък от Източната конференция на НБА късно снощи. Водените от ЛеБрон Джеймс "Кавалери" привлякоха куп нови играчи в последния ден преди изтичането на крайния срок за трейдове в НБА и обновиха сериозно състава си. И поне в първите дни след големите сделки този ход дава резултати. Джордж Хил, Родни Худ, Джордан Кларксън и Лари Нанс дебютираха за Кавс, като първите трима записаха двуцифрен брой точки. Плеймейкърът Хил бе в стартовата петица и се отчете с 12 точки, а от първата минута започна и младият турски талант Джеди Осман, който завърши с 12 точки.

Над всички обаче отново бе ЛеБрон Джеймс, въпреки че получи травма в коляното още в средата на първата четвърт. Джеймс бе близо до трипъл-дабъл с 24 точки, 10 асистенции и 8 борби. 17 точки от пейката добави привлеченият от Лос Анджелис Лейкърс Кларксън, а по 15 реализираха Джей Ар Смит и Родни Худ. Включилият се от пейката гард Тери Розиър бе най-резултатен за Селтикс с 21 точки, а звездата Кайри Ървинг отбеляза 18 iсрещу бившия си тим.

Мачът бе по-специален за легендата на "Келтите" Пол Пиърс, наричан още "Истината". Фланелката с №34 на Пиърс бе извадена от употреба на специална церемония.

В класирането в Източната конференция лидер е Торонто Раптърс (39 победи - 16 загуби), следван от Бостън (40-18) и Кливланд (33-22).

В други от изиграните снощи срещи Торонто Раптърс срази като гост Шарлот Хорнетс със 123:103, Хюстън Рокетс надви у дома Далас Маверикс със 104:97, а Оклахома Сити Тъндър се справи с гостувалия Мемфис Гризлис със 110:92.