Младок измъкна Интер срещу грубияните от Болоня (видео)

Отборът на Интер спечели с 2:1 домакинството си на Болоня в среща от кръга в Серия "А". В герой за миланския гранд се превърна младият нападател Ян Карамо, който донесе успеха с точен шут в 63-ата минута. Двубоят на "Джузепе Меаца" бе нервен и равностоен, а гостите завършиха срещата с девет души след червени картони на Ибрахима Мбайе и Адам Мазина. С победата днес "нерадзурите" излизат на трето място, което до този момент заемаше Лацио. Снощи римляните паднаха с 1:4 от Наполи и сдадоха "бронзовата" позиция.

Срещата в Милано започна отлично за хората на Лучано Спалети, които поведоха след 120 секунди игра. Едер засече отблизо пас, дошъл от аутлинията, и Антонио Миранте трябваше да бърка в своята мрежа. Това обаче не стресна футболистите на Болоня, които стигнаха до изравняване в 25-ата минута. Малко по-рано Родриго Паласио пробва рефлекса на Самир Ханданович с изстрел с глава, но при повторението на този дуел аржентинецът сполучи. Жоао Миранда изчисти левашки топката, която попадна у Паласио, след това бразилският защитник направи нещо като шпалир на нападателя, който простреля вратата за 1:1.

След почивката Интер пропусна да изравни след голямо разбъркване във вратарското поле на гостите, при което и гредата помогна на Миранте. В 63-ата минута обаче нещата си дойдоха на мястото, с оглед натиска на "черно-сините", и Карамо зарадва трибуните с гол. Младият французин, който играе като преотстъпен в Интер от Каен, се разходи покрай двама бранители и с много хубав удар намери целта - 2:1 за домакините. Това бе първо попадения за Карамо в италианския шампионат.

Последва времето на червените картони. Първо в 68-ата минута Мбайе влезе грубо в краката на съперник и реферът Паоло Валери му показа втори жълт картон. В края Мазина опита да счупи глезена на резервата Лисандро Лопес, което го прати под душовете няколко минути преди останалите му колеги.