Салах и Фирмино донесоха успех на Ливърпул (видео)

Ливърпул стигна до безпроблемна победа с 2:0 при гостуването си на Саутхамптън. Мърсисайдци си осигуриха успеха преди почивката. Още в шестата минута Салах намери Фирмино, който откри резултата. Бразилецът върна жеста, като с пета изведе съотборника си в 42-ата минута, когато резултатът стана 0:2.

Трите точки върнаха отбора на Юрген Клоп на третото място в класирането, като тимът вече изостава само на две точки от втория Манчестър Юнайтед и води с четири на петия Челси. Саутхамптън пък се озова в зоната на изпадащите с актив от 26 точки.

След няколко бързи атаки на старта Ливърпул поведоха още в шестата минута. Мохамед Салах бе изведен от Окслейд-Чембърлейн зад защитата на съперника. Двама футболисти на гостите бяха непокрити в наказателното поле, а египтянинът намери Фирмино, който насочи топката към мрежата.

Две минути по-късно нова бърза атака на отбора на Юрген Клоп завърши с удар на Окслейд-Чембърлейн, но вратарят на домакините Алекс Маккарти се справи. Най-скъпият защитник в света Върджил Ван Дайк бе посрещнат с бурни освирквания при всяко докосване на топката.

След доброто начало на мърсисайдци Саутхамптън постепенно се съвзе и започна да поглежда към вратата на съперника. В 18-ата минута домакините стигнаха до отлична възможност за изравняване. Ромеу намери Хойберг на далечната греда, но ударът му бе отлично отразен от излезлия напред Кариус.

“Светците” не само изравниха играта, но и взеха инициативата. След половин час игра вратарят на гостите отново трябваше да се намесва. Кариус изби удар с глава на Уорд-Праус, който бе отлично насочен. Секунди преди това Карийо стреля с глава, но топката отиде в ръцете на германския страж.

Малко преди почивката Ливърпул си осигури солидна преднина. Двойно подаване между Салах и Фирмино, който върна топката с пета, завърши с поредния гол на египтянина. Той се разписа за 22-и път във Висшата лига от началото на сезона, като изостава с едно попадение от лидера при стрелците Хари Кейн.

След почивката темпото бе по-ниско, а положенията по-малко. Саутхамптън с нищо не затрудни гостите, а тимът на Клоп търпеливо чакаше минутите да изминат, като все пак атакуваше при добри възможности. В 71-ата минута мърсисайдци пропуснаха да отбележат трети гол. Мане навлезе в наказателното поле, поколеба се, след това намери Фирмино, който стреля. Ударът бе спасен от Маккарти, топката стигна до Салах, който пък прати топката в мрежата, но от външната страна на вратата.

Последваха силни минути за Ливърпул и няколко отлични атаки, но те не завършиха с голов удар. Влезлият като резерва Адам Лалана пропусна да се разпише в 85-ата минута, след като бе изведен отлично от Салах. Гостите задържаха топката в големи периоди от второто полувреме, като спокойно запазиха преднината си - нещо, което рядко успяваха да направят от началото на сезона.

САУТХАМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 0:2
0:1 - Фирмино (6)
0:2 - Салах (42)