Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Академик Бултекс 99 разпиля Берое

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа категоричен успех в XVIII кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 85:53 (20:14; 25:14; 22:7; 18:18).

Димитър Димитров беше най-резултатен за победителите – 20 точки, Мартин Дурчев и Адриян Секулов добавиха съответно по 18 и 12 точки, а Александър Груев и Айзея Юмипиг приключиха с по 10 точки.

Станислав Цонков вкара 15 точки за старозагорци, Александър Янев добави 11 точки, а Аджехи Бару се отличи с „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 13 борби.

Първата четвърт премина сравнително равностойно, като след първите десет минути пловдивските „студенти“ имаха преднина от 6 точки – 20:14, но през втория период домакините се развихриха и на почивката момчетата на Асен Николов вече имаха повече от комфортен аванс – 45:28.ю

Всичко в този двубой приключи през третата част, когато баскетболистите на Академик Бултекс 99 дръпнаха с 32 точки – 67:35, а в заключителните десет минути двата отбора просто доиграваха срещата, като последния съдийски сигнал прозвуча при 85:53 в полза на пловдивчани.