Възходът на Суонзи продължи и срещу Бърнли

Възходът на Суонзи под ръководството на Карлос Карвахал продължи и срещу Бърнли. "Лебедите" победиха с 1:0 коравия си съперник с гол на Ки Сун-юен девет минути преди края. Двата най-слабо резултатни тима в Премиър лийг оправдаха очакванията и не създадоха много положения. Първия точен удар отправи Гудмундсон десетина минути след началото на втората част. Фабиански обаче спаси. Появата на Андре Аю, който влезе в 59-ата минута, раздвижи играта на Суонзи. Неговият брат Джордан Аю отправи опасен изстрел, който Ник Поуп спаси. В 81-вата минута обаче Ки порази целта с мощен шут от границата на наказателното поле

Бърнли остава без победа през 2018 година, но въпреки това е на седмо място с актив от 36 точки. Суонзи се изкачи до 15-ата позиция с 27 пункта.