Венгер: Сами сме си виновни, ще бъде трудно да влезем в топ 4

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че неговият отбор трябва да търси вината в себе си за загубата от Тотнъм в дербито на Северен Лондон. Французинът е наясно, че този резултат отдалечава "артилеристите" още повече от топ 4, но отборът ще се бори до последно.

"Ключът в този двубой бе кой ще получи първи гол. Получихме го ние. Гледах повторенията и видях, че няма фаул (б.ред. по време на самия двубой Венгер настояваше, че Косиелни е бил изблъскан в ситуацията за гола). Това бе просто добра игра на Хари Кейн. Можем да виним единствено себе си. През първото полувреме пропуснахме три или четири възможности на контраатака. Всеки път ни липсваше финалното подаване. Позволихме им обаче да направят много малко. След като допуснахме гола, бе видно, че се разколебахме и можеха да ни вкарат още. В последните десетина минути можехме обаче да стигнем до 1:1. Ще бъде по-трудно да завършим в топ 4, но ще се борим за това", коментира Венгер.