Алавес взе реванш от Виляреал

Футболистите на Алавес си отмъстиха на Виляреал за тежкото домакинско поражение по-рано през сезона (0:3) и също спечелиха гостуването си срещу този съпернк. Баските надвиха “жълтата подводница” с 2:1 в първия мач от съботната програма на 23-ия кръг в Ла Лига и така все още нямат загуба на “Ел Мадригал” след завръщането си в елита през 2016 година. През сезон 2016/2017 те отново триумфираха като гости, но тогава не допуснаха гол (2:0).

Успехът бе втори пореден за Алавес след домакинската победа над Селта с 2:1 в предишния кръг. Загубата пък е втора поредна за Виляреал.

Родриго Ели вкара първия гол в днешния мач, откривайки резултата в 40-ата минута. Попадението дойде след корнер в полза на гостите, при който защитник на домакините изчисти топката, но Алфонсо Педраса я върна с глава в наказателното поле, където Ели също с глава я прати във вратата на Серхио Асенхо за 1:0. Резервата Ибай Гомес удвои резултата в 71-ата минута, когато завърши много добра бърза атака на Алавес, стартирала отново след изчистване с глава. Джон Гуидети намери Гомес на добра позиция и той се възползва от излизането напред на Асенхо, отбелязвайки за 2:0.

Карлос Бака върна един гол за домакините в 77-ата минута. Колумбиецът се оказа на правилното място в правилния момент, за да отбележи след спасяване на Пачеко за финалното 2:1.

Алавес се отдалечи от зоната на изпадащите с днешните три точки, като вече е на шестнадесето място с актив от 25 точки. Виляреал от своя страна е на пета позиция с 37 точки.