Олимпиакос триумфира в Мадрид (видео)

Отборът на Олимпиакос постигна нова победа в Евролигата, след като се наложи при визитата си на Реал (Мадрид) с 80:79 (21:20; 24:19; 20:23; 15:17) в двубой от XXII кръг на редовния сезон на най-аворитетния клубен турнир на Стария континент.

Йоргос Принтезис беше най-резултатен за победителите – 21 точки, а Кайл Уилчър и Янис Стрелниекс добавиха съответно по 12 и 11 точки.

Лука Дончич за пореден път бе над всички в селекцията на „Белия балет“ – 27 точки, а Трей Томпкинс приключи с 20 точки.

Баскетболистите на гръцкия гранд използваха по-добре шансовете си в началните минути на срещата, а Принтезис и Милутинов вкараха общо 13 точки в първата четвърт, което даде аванс на гърците от една точка след 10 минути игра – 21:20. Във втори период гостите отново стояха една идея по-добре на терена, като този път под светлините на прожекторите влязоха други двама – Томпсън и Уилчър, а на почивката Олимпиакос вече водеше с 45:39.

В началото на второто полувреме баскетболистите на Реал (Мадрид) се върнаха в мача – 49:49, като равенството се запази почти до края на периода, но тогава Уилчър наниза тройка и гърците пак излязоха напред – 65:62.

В заключителните десет минути испанците стигнаха до пълен обрат – 71:65, но веднага след това последва ответен удар от Принтезис и Стрелниекс, който донесе и крайния успех на Олимпиакос – 80:79.

След този успех гръцкият гранд заема второ място във временното класиране с актив от 15 победи и 7 загуби, а Реал (Мадрид) е на пета позиция с баланс от 13 победи и 9 загуби.