Олимпик Марсилия стъпи накриво

Отборът на Олимпик Марсилия стъпи накриво в битката за второто място във френската Лига 1, след като завърши 2:2 при гостуването на Сент Етиен в първата среща от 25-ия кръг.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка изпуснаха победата, което може да им струва скъпо в края на сезона. В момента лидер е ПСЖ с 62 точки и мач по-малко. На третата позиция е шампионът Монако с 50 точки и мач по-малко от тима от Марсилия, който е втори с 52.  Четвърти върви Лион с 48, като тези три тима ще се борят за втората позиция в крайното класиране, тъй като ПСЖ реалистично погледнато е недостижим на върха.

Марсилци вдигнаха високо очакванията на феновете си след две гръмки победи в първенството с 6:3 над Метц и с 9:0 за Купата на Франция над ФК Бург Перона.

Гостите  откриха още в 4-ата минута, когато се разписа Флориан Товен след подаване на Хироки Сакай.  В 9-ата минута обаче домакините изравника, след като Ромен Амума проби отляво и с успореден пас намери Джонатан Бамба, който пусна топката към Кевин Моне-Паке и той успя да преодолее стража на Марсилия. Само единадесет минути по-късно гостите отново поведоха, след като Морган Сансон се разписа. Резултатът се запази до 74-ата минута, когато Роберт Берич изравни и донесе точката за тима си.

Олимпик Марсилия освен две точки, загуби и титулярния си страж Стив Манданда, който се контузи в края на първата част и беше заменен от Йоан Пеле.