Астра с Пламен Илиев спечели голов трилър

Румънският Астра Гюргево с бившия вратар на Левски Пламен Илиев в състава си постигна победа с 4:3 в голов трилър срещу Газ Метан в двубой от 24-ия кръг на румънското първенство. С успеха Астра си гарантира място в топ 6 на редовния сезон, като събра 41 точки и няма как да бъде изместен.

Срещата започна добре зза гостите, които откриха в 16-ата минута чрез Марио Рондон. Футболистите на Едуард Йорданеску реагираха мигновено и реализираха на три пъти до края на полувремето. Силвиу Балауре изравни в 20-ата минута, Флорентин Матей даде преднина на Астра в 37-ата, а Лауренциу Буш вкара за 3:1 в 41-ата.

В 62-ата минута Марио Рондон върна интригата като вкара за 3:2. В 79-ата Ромарио Мойсе направи 4:2 за домакините. Крайният резултат оформи Мариус Константин три минути по-късно, но Газ Метан така и не стигна до равенството, като заслугата за това е и на Илиев, който отрази  опасен удар от фаул.