Нов слаб мач на Барселона в Евролигата, Везенков не игра в Тел Авив

Испанският Барселона отстъпи с 82:94 (23:22, 15:24, 23:19, 21:29) на израелския Макаби (Тел Авив) без Александър Везенков в състава си. Това поражение остави каталунците на предпоследно място в груповата фаза на Евролигата с баланс 7-15, докато Макаби се намира на осма позиция с 12-10.

Пиер Джаксън завърши мача с 18 точки за домакините от Израел, но отбеляза 15 от тях в последната четвъртина и се превърна в герой за своя тим. Именно в заключителната част двата отбора размениха лидерството в резултата четири пъти, но серията на Джаксън даде категоричен аванс на Макаби и домакините спечелиха мача.

Барселона поведе с четири точки в края на първата четвъртина след тройка на Хуан Карлос Наваро, но Джейк Коен я върна в последната секунда и даде началото на серия от 11-2 в полза на Макаби. Тройка на Пау Рибас съкрати изоставането на Барселона на една точка в последната четвъртина и последваха драматични минути, но Пиер Джаксън вкара стрелба от далечно разстояние за 75:71 в началото на серия от 13-3 за Макаби.

Томас Хюртел отбеляза 18 точки за Барселона, а Адам Ханга завърши със 17. Барселона загуби битката при борбите с 32-44.

Валенсия спечели за трети пореден път у дома, след като надви лидера в класирането ЦСКА (Москва) със 103:99 (21:23, 28:19, 24:24, 30:33). Ерик Грийн отбеляза 19 точки за победителите, а Боян Дублевич завърши с 18. Нандо Де Коло пък наниза 30 точки в полза на руснаците, а Уил Клайбърн добави 27.

Испанските шампиони контролираха мача до началото на последната четвъртина и се чувстваха победители след тройката на Боян Дублевич за 82:68, но Кори Хигинс, Де Коло и Клайбърн доближиха ЦСКА на точка в средата на частта. Де Коло изравни за 95:95 в последната минута, но тройка на Алберто Абалде и точни стрелби от нарушения на Уил Томас, Дублевич и Ерик Грийн спечелиха мача за Валенсия.

В другите две срещи от четвъртък в Евролигата, Уиникаха Малага победи с 81:68 (23:12, 17:16, 23:27, 18:13) Анадолу Ефес, а Панатинайкос спечели с 80:76 (21:22, 25:18, 21:13, 13:23) срещу Баскония.