Петя Баракова и Славина Колева с 4-а поредна победа в Шампионската лига

Волейболните националки Петя Баракова и Славина Колева записаха 4-а поредна победа заедно със своя Волей (Алба-Блаж) в груповата фаза на Шампионската лига за жени. Шампионките на Румъния се наложиха много труднио и драматично вкъщи над френския Мюлюз с 3:2 (15:25, 25:21, 20:25, 28:26, 15:13) в мач от 4-ия кръг в Група А, игран снощи пред близо 2000 зрители.

По този начин волейболистките на Алба-Блаж са еднолично начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 11 точки, с което почти сигурно се класираха за плейофите на най-престижния евротурнир. В следващия предпоследен 5-и кръг Баракова, Колева и съотборничките са отново домакини, но този път на полския Девелопрес СкайРес (Жешув). Срещата е на 22 февруари (четвъртък) от 18,00 часа.

Петя Баракова започна като титулярка в първите три гейма, след което за кратко бе сменена. В четвъртата част българската разпределителка се завърна в игра и в крайна сметка се отчете с 2 точки (1 блок и 1 ас). Славина Колева пък влезе като резерва в тайбрека, като изпълни един единствен сервис. Най-полезна за Алба-Блаж бе кубинката Ана Клегер Абел с невероятните 31 точки (2 блока и 45% ефективност в атака) за победата. За тима на Мюлюз Брит Херботс приключи с 18 точки.