Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0 /Почивка/

Томова донесе втора победа на България срещу Грузия

България надигра с 2:1 Грузия в мач от Група “А” в I група в зона Европа/Африка на турнира “Фед Къп”. След като по-рано днес Изабелла Шиникова не даде сет на своята съперничка, същото стори и първата ракета на България Виктория Томова. Вики спечели с 6:2, 6:3 срещу 326-ата в ранглистата на WTA Екатерине Горгодзе. Така мачът на двойки бе без значение. В него българската двойка Джулия Терзийска и Петя Аршинкова загубиха с 0:6, 4:6 от Оксана Калашникова и София Шапатава.

Томова взе първия сет след серия от пробиви. Българката загуби два пъти подаването си в сета, но реализира цели 4 пробива. Тя поведе с 2:0, след това допусна пробив, но спечели отново подаването на съперничката си за 3:1. Горгодзе проби за 2:3, но не взе нито гейм повече до края на първата част.

Във втората част Томова поведе с 2:0, Горгодзе изравни за 2:2, но след това 139-ата в ранглистата софиянка не даде шанс на противничката си и не загуби гейм до края.

Вчера България загуби с 1:2 победи от Сърбия. Утре е срещата между Сърбия и Грузия. След нея ще стане ясно и крайното класиране в Група “А”. С победата срещу Грузия националките си осигуриха оставане в група I на зона Европа/Африка.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg