Ранен провал за Колшрайбер в София

Поставеният под №4 в Филип Колшрайбер не успя да се класира за 1/4-финалите на Sofia Open 2018. Опитният германец отстъпи в два сета на Мирза Башич от Босна и Херцеговина - 5:7, 6:7 (5) след близо два часа игра. По този начин Колшрайбер стана най-силният тенисист, който отпадна до момента.

Първият сет беше равностоен и двамата с лекота печелеха подаванията си. Башич обаче нанесе своя удар в 12-ия гейм, когато Колшрайбер сервираше, за да изравни за 6:6. Босненецът взе първите три точки, след което началният удар почти измъкна съперника му, но третият сетбол бе реализиран.Sofia Open 2018 - Филип Колшрайбер - Мирза Башич@@@
Втората част се разви по сходен начин. Колшрайбер отново изпадна в трудна ситуация, но добрият му сервис го спаси и се стигна до тайбрек. В него Бешич рискуваи при 5:5 спечели много важна точка на мрежата. Последва мощен сервис и изненадата стана факт.

"Днес сервирах много добре, особено при важните точки - точките за пробив и тайбрека. Имах предимство, защото бях играл три мача. Всички тук са добри тенисисти, ще наблюдавам моите съперници утре и ще видим кой ще бъде моят следващ съперник", каза Бешич.

На четвъртфиналите босненецът ще се изправи срещу победителя от двойката Максимилиан Мартерер (Германия) - Жоао Соуза (Португалия).