Багдатис не даде сет на "щастлив губещ"

Кипърецът Маркос Багдатис преодоля първия кръг на турнира на турнира по тенис от серията АТP 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро. Багдатис се наложи със 7:6 (4), 6:3 за час и 20 минути над ”щастливия губещ" от квалификациите Салваторе Карузо (Италия), който замени отказалия участие по-рано днес Михаил Кукушкин (Казахстан) заради заболяване.

В първия сет Багдатис загуби второто си подаване и позволи на Карузо да поведе с 1:3, но успя да изравни за 3:3 и оттам се стигна до тайбрек. Във втория сет опитният кипърски състезател проби за 2:1 и за крайното 6:3 в частта.

В следващия кръг Багдатис ще се опита да преодолее и поставеният под №2 Адриан Манарино (Франция).

"Благодаря на хората, които дойдоха. Беше хубава атмосфера. Беше труден мач за мен, труден първи кръг. Започнах малко бавно, а моят съперник игра по-добре, защото имаше два мача от квалификациите. По-скоро беше важно днес да намеря моята игра. Тук топката лети особено, по-високо надморско равнище. Сервирах добре и затова съм щастлив, че спечелих. Мисля, че сервисът беше най-важното днес. Спечелването на тайбрека също беше много важен ключ към успеха”, заяви Багдатис след двубоя.

Йозеф Ковалик от Словакия е първият участник на четвъртфиналите. В мач със сънародника си Лукас Лацко той успя да се върне от много трудна ситуация и спечели с 4:6, 6:2, 7:5. По всичко изглеждаше, че Лацко със силен старт в третия сет и аванс от 3:0 ще си осигури бързо победата. Но Ковалик върна пробива за 4:5 и след това спечели своето подаване. Последва нов пробив и крайното 7:5, като мачът продължи 2 часа и 10 минути.