Дубълът на Лудогорец разпиля Черно море

Дубълът на българския шампион Лудогорец разпиля с 4:1 елитния Черно море в контролна среща, играна по-рано днес. Още в 4-ата минута футболистите на Радослав Здравков откриха резултата, след като Цветослав Петров бе изведен зад защитата на “моряците” и промуши топката между краката на Иван Дюлгеров.

Четвърт час по-късно Томас Цвятков проби отляво и от малък ъгъл прати кълбото в мрежата на стража на варненци. 120 секунди по-късно Лудогорец направи класическа преднината си, след като Цвятков се разписа отново, този път от дузпа. В 28-ата минута Фенуш реализира почетното попадение за тима от “Тича”.

На почивката старши треньорът на Черно море Илиан Илиев направи седем промени, като в игра се появиха капитанът Георги Илиев, Мариян Огнянов, Лъчезар Йорданов, Марек Кузма, Александър Цветков, Мирослав Енчев и Аристоте Ндонгала, които заеха местата на Илиас Хасани, Петър Витанов, Даниел Димов, Емил Янчев, Радослав Василев, Меди Фенуш и Мартин Минчев.

Въпреки множеството ротации в състава на Морето, това не даде резултат, като разградчани дори реализираха четвърти гол във вратата Дюлгеров. Точен в 63-ата минута бе Мартин Милков.