Дунав удари Несебър в Разград

Завърналият се от лагер в Турция тим на Дунав (Русе) удари с 4:1 втородивизионния Несебър в контрола. Проверката се проведе на един от помощните терени на базата “Гнездо на орлите” в Разград.

Васил Шопов даде тон за сериозния успех, след като се разписа в 28-ата и 33-ата минута. Секунди по-късно Галин Димов намали резултата, но в 49-ата Бирсент Карагерен възстанови аванса от два гола за “драконите”. Последното попадение за тима на Малин Орачев, паднало четвърт час преди края на проверката, отново бе дело на Карагерен.

Това е трети успех за Дунав по време на подготовката. Преди това тимът победи с 3:1 Ботев (Гълъбово) и украинския Черноморец (Одеса), завърши наравно 0:0 с руските Криля (Советов) и Шинник (Ярославъл) и загуби с 0:1 от швейцарския Санкт Пьолтен и казахстанския Кайсар.