Кайри Ървинг се завърна, но Бостън загуби от Торонто, Хардън мина 15 000 точки

Лидерът на Изток Бостън загуби с 91:111 от втория в класирането Торонто, след като Кайл Лори отбеляза 23 точки, а Си Джей Майлс добави други 20. Демар Дерозън завърши срещата с 15 точки за Раптърс, които сложиха край на серията от четири поредни победи за Селтикс и се доближиха на два мача от върха.

Кливланд запази третото си място в Източната конференция, след като Вашингтон загуби срещу Филаделфия със 102:115. Джоел Ембийд отбеляза 27 точки и спечели 12 борби за Сиксърс, които прекратиха серията от пет победи на Уизърдс. Феновете пък продължиха празненствата след спечеления Супербоул от страна на Ийгълс.

В същото време "кавалерите" отстъпиха с 98:116 на Орландо. Джонатан Симънс отбеляза 22 точки в последната четвъртина и завърши срещата с общо 34, а Меджик успяха да стопят пасив от 21 пункта за победата. Кавс нанизаха 43 точки през първата четвъртина, но близо 6 минути и половина не вкараха кош и загубиха за 14-и път в 21 мача. Леброн Джеймс отбеляза 25 точки и спечели десет борби.

Джеймс Хардън отбеляза 36 точки за победата на Хюстън със 123:113 срещу Бруклин. Той премина границата от 15000 пункта през кариерата си и Рокетс спечелиха пети пореден мач, което ги доближи на два от Голдън Стейт в битката за първото място в Западната конференция.