Уестбрук и Тъндър нанесоха тежко поражение на шампионите

Ръсел Уестбрук отбеляза 34 точки при победата на Оклахома Сити със 125:105 срещу Голдън Стейт в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). С този успех Тъндър се доближиха на три победи от Минесота в Сверозападната дивизия, докато Уориърс загубиха част от преднината си срещу Хюстън в конференцията.

Уестбрук добави девет борби и също толкова асистенции, а Пол Джордж поведе листата на реализаторите с 38 точки.

Кевин Дюрант пък се отчете с 33 пункта за домакините, но не получи особено голяма помощ. Стеф Къри отбеляза 21 точки, а Клей Томпсън завърши срещата с едва 12. Двамата стреляха 12/27 под коша и само 4/15 от далечно разстояние, което доведе до трета загуба за Уориърс от четири мача.

Дреймънд Грийн беше изгонен от игра 8:13 минути преди края на мача за второ техническо нарушение, след като оспори съдийско решение.