Андреев дебютира със загуба и влезе в историята (галерия)

Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис от сериите АTP 250 в София с награден фонд 501 хиляди евро. 16-годишният българин, който дебютира в основната схема на турнир на АТP, загуби от 75-ия в света Денис Истомин (Узбекистан) с 3:6, 4:6 за 78 минути.

Българинът влезе в историята с този двубой. Той е първият тенисист роден през 2001 година, който участва в основната схема на турнир от АТP.
Sofia Open 2018 - Адриан Андреев - Денис Истомин@@@
Андреев се представи достойно в мача и се опита да затрудни съперника си. В първия сет Истомин поведе с 5:1 след два пробива. До края на сета Андреев успя да върне един от пробивите, но за повече нямаше сили. Множество обрати предложи двубоят през втората част. Истомин проби на старта и поведе с 2:0, но Андреев отговори със силна серия и на обърна резултата за 3:2. Последва нова размяна на пробиви, като при 5:4 Истомин сервира за мача и не сгреши.
Във втория кръг роденият в Оренбург (Русия) тенисист ще срещне победителя от мача между Ернестс Гулбис (Латвия) и номер 6 Виктор Троицки (Сърбия).