Пламен и Локо (Новосибирск) взеха дербито на Сибир в Русия

Селекционерът на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) постигнаха 3-а поредна и общо 13-а победа в руската Суперлигата. Момчетата на Константинов се наложиха трудно като гости на Газпром-Югра (Сургут) с 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 29:27) в последна среща от 22-ия кръг, играна снощи.

Это был потрясающий по интриге и накалу матч! Нерв игры держал в напряжении и болельщиков, и игроков и тренеров до самых последних секунд! Вроде бы без излишнего напряжения взяли наши ребята два сета, чему поспособствовали и ошибки соперников. Но затем «Локомотив» в третьей партии сбавил обороты. Волейболисты «Газпрома-Югра», наоборот, стали действовать более надежно, меньше ошибаться, и в итоге в концовке третьего сета сумели добавить и сократили в итоге отставание в счете – 1:2. И четвертая партия поначалу шла при полном преимуществе хозяев, которые вели с разницей в семь очков – 18:11. Но затем «Локомотив» совершил феноменальный рывок, чему поспособствовал и выход на площадку Арслана Экши, и вышел вперед 24:22! Вот только и хозяева сдаваться не собирались и догнали «Локо» 24:24. И все же «Локо» сумел дожать «Газпром-Югра» и взял четвертую партию 29:27 и выиграл матч 3:1!!! #lokovolley #вклокомотив #суперлига #волейбол

Публикация, споделена от ВК «Локомотив» (@lokovolley.ru) на Фев 5, 2018 в 11:52 PST

Така волейболистите на Локо са на 6-о място във временното класиране с 13 победи, 9 загуби и 41 точки, с колкото е и 5-ия Зенит (Санкт Петербург), но след 14 победи и 8 загуби. В следващия 23-и кръг на първенството Локомотив е отново гост, но този път на Урал (Уфа). Срещата е в петък (9 февруари) от 16,00 часа българско време.

Най-полезни за Локомотив бяха германската звезда и национал Георг Грозер (

5 блока!!!

и 50% ефективност в атака), който игра само в първите два гейма, и Илияс Куркаев (3 блока, 2 аса и 77% ефективност в атака) с 16 и 15 точки за победата. За домакините от Газпром-Югра Кирил Урсов се отчете също с 16 точки.

ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) 1:3 (23:25 23:25, 25:21, 27:29)