Нова тежка катастрофа за Челси (видео)

Отборът на Челси допусна нова тежка загуба в Премиър лийг. След като в миналия кръг лондончани паднаха с 0:3 от Борнемут у дома, днес те загубиха с 1:4 в гостуването си на Уотфорд. Точни за успеха на домакините на "Викъридж Роуд" бяха Трой Дийни от дузпа в 42-ата, Дарил Янмаат в 84-ата, Жерард Деулофеу в 88-ата и Роберто Перейра в 91-ата минута. Лъч надежда за гостите даде Еден Азар, който се разписа в 82-ата минута за 1:1, но това се оказа крайно недостатъчно за "сините", които отново разочароваха своите привърженици. За тежката загуба на лондончани помогна и фактът, че те играха с човек по-малко от 30-ата минута, когато Тиемуе Бакайоко си изкара втори жълт и червен картон.

Мениджърът на домакините заложи в този мач на Трой Дийни на върха на атаката, а той имаше подкрепата от Ричарлисон и Жерард Деулофеу от по-задни позиции.

Челси пък излезе в този двубой без чист нападател, като в предни позиции действаха Еден Азар, Педро Родригес и Вилиан. В средата на терена пък започнаха Тиемуе Бакайоко и Н’Голо Канте.

В началото двата тима стояха доста равносотйон на терена. В 8-ата минута домакините стигнаха до първото си положение в мача. Абдулай Дукуре се възползва от лошо изчистена топка и овладя пред наказателното поле, след което отправи удар, който обаче бе неточен.

Челси пък стигна до първата си опасност в 12-ата минута, когато една  недобре избита топка попадна в краката на Вилиан, той отправи силен шут, който профуча над вратата.

В 30-ата минута Челси остана в намален състав на терена. Тиемуе Бакайоко закъсня при едно влизане в краката на Ричарлисон и получи втори жълт и червен картон.

В 35-ата минута Ричарлисон опита изстрел, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

В 41-ата минута Уотфорд си спечели дузпа в своя полза. Деулофеу получи извеждащ пас на скорост, изпревари вратаря Куртоа, който го препъна в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Трой Дийни изпълни 11-метровия удар и бе точен за 1:0.

В добавеното време на полувремето Челси организира интереска контраатака, която завърши с удар на Педро, но над вратата.

В 51-ата минута Виктор Моузес и Марвин Зеегелар удариха лошо главите си при борба за една висока топка в наказателното поле на домакините. Наложи се лекарските екипи да окажат помощ на двамата футболисти, преди играта да бъде подновена.

Уотфорд имаше две добри възможности в 58-ата и 59-ата минута. Първо Деулофеу отправи изстрел покрай вратата, а след това Ричарлисон стреля от далечна дистанция и топката тупна опасно близо до гредата, но в аут.

В 65-ата минута "Стършелите" имаха нова чудесна възможност. Дукуре напредна с топка в крака и отправи мощен шут, който бе спасен от Куртоа.

В 75-ата минута и Хосе Холебас тества рефлексите на белгийския страж със силен удар от границата на пеналта, но Куртоа отново бе непоклатим.

Челси обаче също имаше отлична възможност в 81-ата минута, когато Сеск Фабрегас стреля по земя и вратарят трябваше да се намесва решително. Само минута позкъсно гостите стигнаха и до изравняване на резултата. Еден Азар с прекрасен изстрел прати топката неспасяемо в мрежата зад Орестис КАрнезис за 1:1.

Домакините можеха да си върнат преднината в 84-ата минута, когато Деулофеу бе изведен зад защитата, но техничният му удар не намери вратата. По-малко от минута след това обаче "Стършелите" си върнаха преднината. Дарил Янмаат комбинира с Роберто Перейра в пеналта и след това прати топката във вратата за 2:1.

В заключителните минути Уотфорд довърши съперника с нови два гола. В 88-ата Жерард Деулофеу пробяга необезпокояван повече от половината терен, след което с техничен удар по земя бе точен за 3:1. В 91-ата имнута пък Роберто Перейра бе изпуснат в наказателното поле и от труден ъгъл успя да насочи кълбото във вратата за крайното 4:1.

Секунди преди края на мача Челси можеше да върне едно попадение, но изстрел на Оливие Жиру бе спасен от вратаря с блестящ плонж.

Така Уотфорд записа първи успех в последните си 6 мача и с актив от 30 точки заема 11-ото място в класирането. Челси пък остава на 4-ата позиция в таблицата с 50 спечелени точки до момента.