"3-те Е-та" – новият проект на ултрамаратонеца Андрей Гридин

Най-добрият български ултрамаратонец Андрей Гридин стартира дългия си над 1000 км скоростен проект в края на месец май. "3-те Е-та" включва в себе си българската част на европейските туристически маршрути Е3, Е4 и Е8.

Стартът на трилогията ще бъде даден в последните дни на май от центъра на Драгалевци. Начална точка на маршрута Е4, известен още като "Петте планини". Трасето преминава последователно през Витоша, Верила, Рила, Пирин и финишира на Гоцев връх, в Славянка. За 260 км акумулира положителна денивелация от над 16 000 м.

Андрей Гридин ще е едва вторият ултрамаратонец, стартирал скоростно по Е4. Рекордьор на трасето е Боян Дочев със 70 часа и 43 минути.

Андрей Гридин е двукратен победител в "Обиколката на Витоша", победител и рекордьор в обиколката на планината Олимп ("Olympus Mythical Trail"), рекордьор на 100 км на лекоатлетическа писта с време 8 часа и 29 минути.