Пирин падна от последния в Унгария

Пирин (Благоевград) загуби с 1:2 (1:1) от последния в унгарския елит Мезьоковешд Жори в контролна футболна среща в Турция.

Унгарците поведоха в 21-ата минута, когато Чанад Новак проби от дясно и центрира в пеналта към Тамаш Чери, който отблизо засече в мрежата.

Момчетата на Милен Радуканов изравниха в 34-ата минута след точно изпълнена от Колин Хендерсън дузпа, отсъдена за фаул в наказателното поле срещу Анти Рения.

В средата на втората част Чери донесе победата на Мезьоковешд Жори с удар от 16 метра след втора асистенция на Новак.

Радуканов изпробва в контролата пристигналите на проби нападатели Стефан Кътълин Циръ и Фло Бояй.