Зидан сякаш си подписа присъдата след нов голям провал на Реал (видео + галерия)

Шампионът на Испания Реал Мадрид продължава да разочарова феновете си, след като тази вечер не успя да победи като гост Леванте в мач от 22-ия кръг на Ла Лига, завършил 2:2. Зинедин Зидан отново попадна в полезрението на критиците за ходовете си преди и по време на двубоя. Френският специалист се лиши от услугите на Иско, за да заложи на безличния днес Гарет Бейл. В края на срещата Зизу реши да извади Кристиано Роналдо, който видя от пейката изравнителния гол на Джампаоло Пацини в 89-ата минута.

Леванте - Реал Мадрид 2:2@@@Серхио Рамос (11) и Иско (81) вкараха за мадридския тим. За домакините точни на "Сиутат де Валенсия" бяха Еми Боатенг (42) и споменатият Пацини, който дебютира с голям гол в Примера. Европейският крал е спечелил само два от последните си шест двубоя в Ла Лига, отдалечавайки се още повече от защитата на титлата си.

Зинедин Зидан най-накрая можеше да използва любимия си състав, залагайки на Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо в предни позиции. "Жертвата" беше Иско, който чакаше шанс от пейката. Капитанът Серхио Рамос завърна след контузия.

Леванте - Реал Мадрид@@@

Домакините започнаха срещата изнесени в по-предни позиции. Опитите им за преса обаче не бяха особено успешни. В третата минута Бензема за малко не отне топката в наказателното поле след колеблива игра на Робер Пиер. В шестата Даниел Карвахал центрира отдясно, Марсело получи непокрит на далечната греда, почуди се дали да стреля, или да центрира и в крайна сметка насочи над гредата.

Леванте - Реал Мадрид 2:2@@@

В 11-ата Бензема и Марсело разиграха в наказателното поле, бразилецът стреля по диагонала и спечели корнер. Серхио Рамос се извиси при ъгловия, стреля с глава, Бензема замахна и заблуди вратаря Ойер - 0:1. Това беше попадение номер 88 за бранителя в професионалната му кариера (50 от тях с глава). Той стана третият защитник с попадения в 14 последователни сезона в Примера дивисион (след Фернандо Йеро и Маноло Санчис).

В 14-ата Карим подаде към Роналдо, португалецът шутира мигновено - не намери добре топката и я прати прекалено високо. След гола "жабите" свалиха гарда и рядко играеха с топката. В 29-ата Бензема беше изведен в наказателното поле, но получи топката при малък ъгъл към вратата. Ойер беше избрал точна позиция и блокира.

В края на полувремето сякаш последва отпускане в редиците на "лос бланкос". В 42-ата валенсианци изравниха сякаш от нищото. Педро Моралес беше изведен зад гърба на защитата, ударът му беше спасен от Кейлор Навас, но топката попадна у Еми Боатенг, който стреля извън наказателното поле и намери мрежата въпреки съпротивата на падналия Навас и притичалия на голлинията Рамос - 1:1.

Втората част стартира с добър шанс пред Шейх Дукур - топката се отби в тялото на Рафаел Варан. В 56-ата топката беше заложена за Роналдо, който от осем метра стреля в крака на защитник и спечели само корнер. При ответната атака "синьо-червените" се устремиха вихрено напред, Джеферсон Лерма получи шанс в близост до Навас, но от малък ъгъл насочи в главата на костариканеца. В 64-ата Кристиано шутира силно от 19 метра - вратарят Ойер внимаваше, плонжира и улови. В 66-ата Зинедин Зидан реши да извади статичния днес Бейл и пусна Иско.

"Лос меренгес" натиснаха сериозно в оставащите 20-ина минути. В 72-ата Иско се освободи в наказателното поле и нанесе удар - директно в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Рамос се пребори в наказателното поле и стреля с глава - Ойер показа добър рефлекс и изби при опасния удар. В 81-ата минута крепостта на Леванте падна след грешка в защитата. Антонио Луна се сбута с Бензема на аутлинията, френският нападател се добра до топката и я подаде към непокрития Иско на дузпата. Малагийският халф имаше време да овладее и да стреля между множество крака, намирайки непокрития ъгъл - 1:2.

След попадението Зидан реши да извади Кристиано и да пусне свежия Марко Асенсио. Португалецът не реагира при смяната, но няколко минути по-късно искаше да влезе на терена. Валенсианци се хвърлиха напред в опит да изравнят. В 86-ата Роджър Марти направи непростим пропуск само на два метра от голлинията. Номер 9 беше забравен на втората греда, вратарят беше хванат в крачка, но Марти насочи встрани от малкото наказателно поле.

В 89-ата резервата Пацини получи брилянтен пас от Жасон и сам срещу вратаря стреля към далечния ъгъл, Навас чукна топката, но въпреки това тя продължи пътя си към мрежата - 2:2. В оставащите минути Реал тръгна напред. В 94-ата Модрич стреля опасно с глава, насочвайки над гредата.

Така Реал може да приключи кръга с изоставане от цели 21 точки от първия Барселона. "Белите" имат мач по-малко, но въпреки това дистанцията изглежда космическа за всички мадридисти. Мачовете срещу Пари Сен Жермен в Шампионската лига са спасителния пояс за Зидан, ако, разбира се, Флорентино Перес не реши да прави крайни промени преди този сблъсък.