Саутхамптън прекъсна черната си серия (видео)

Саутхамптън сложи край на серия от 12 мача без победа и излезе от зоната на изпадащите. “Светците” спечелиха с 3:2 гостуването си на Уест Бромич.

Преди началото на мача домакините изпратиха бившия си нападател Кирил Реджис, който почина през януари. В емоционалния следобед на “Хоуторнс” УБА поведе още в четвъртата минута, когато Хегази засече с глава центриране на Брънт от ъглов удар. Гостите успяха да обърнат мача до почивката. Първо Марио Лемина изравни в 40-ата минута, а малко след това Джак Стивънс изведе Саутхамптън напред след удар с глава.

Уорд-Праус направи резултата 1:3 в 55-ата минута с нисък удар и осигури солиден аванс на гостите. Саломон Рондон успя да намали, а Уест Бромич натисна до края, но не успя да стигне до изравнителен гол. Даниел Стъридж игра за първи път като титуляр, но успя да се отличи и бе заменен в 62-ата минута.

УБА - САУТХАМПТЪН 2:3
1:0 - Хегази (4)
1:1 - Лемина (40)
1:2 - Стивънс (43)
1:3 - Уорд-Праус (55)
2:3 - Рондон (72)