Италиански ветеран направи глупост и обрече Виляреал (видео)

Отборът на Бетис надигра с 2:1 Виляреал в мач от 22-ия кръг на Ла Лига, игран в Севиля. В 30-ата минута опитният защитник на валенсианци Даниеле Бонера игра грубо и получи червен картон. Лорен Морон от дублиращия тим на севилци реализира два гола (45 и 65) и даде заявка за състава на Кике Сетиен. Загубата не позволи на Виляреал да изпревари Реал Мадрид. “Вердибланкос” са в средата на класирането.

“Жълтите” започнаха по-добре и по-често владееха топката. В 17-ата минута Саму Кастийехо стреля, но спечели само корнер. В 30-ата централният бранител на “подводницата” Даниеле Бонера получи директен червен картон след грубо нарушение срещу Рубен Кастро. Италианецът изрита своя съперник в областта на корема. Полувремето завърши с гол за Баломпие. Лорен Морон откри резултата с бомбен удар от 23 метра, след като Фабиан Руис Пеня отне топката.

През втората част гостите от “Ел Мадригал” получиха втори гол, който допълнително усложни задачата им. В 65-ата Морон се разписа с глава след ново подаване на Фабиан. В 80-ата тимът на Хави Кайеха се върна в мача с попадение от дузпа. Карло Бака стреля в средата на вратата и отбеляза от бялата точка. Нарушението на Антонио Бараган беше срещу Денис Черишев.